Супутниковий моніторинг пожеж і забруднення атмосферного повітря. — ДСНС України, НАН України, УкрГМІ. Київ, 2023. — 256 с.
Осадчий В., Орещенко А., Савенець М.

Супутниковий моніторинг пожеж і забруднення атмосферного повітря. — ДСНС України, НАН України, УкрГМІ. Київ, 2023. — 256 с.


Монографія складається з чотирьох розділів. У першому з них описано технічні та науково-прикладні аспекти здійснення супутникового моніторингу викидів тепла. Також представлено просторово-часовий розподіл теплових аномалій і пожеж по території України, виконано порівняння пожежної ситуації в Україні з Польщею, Румунією і Німеччиною. У другому розділі викладено принципи функціонування Системи моніторингу викидів тепла і виявлення потенційно небезпечних пожеж, розробленої в УкрГМІ впродовж 2020—2022 рр. Третій розділ присвячено аналізу забруднення атмосферного повітря на основі даних супутникового моніторингу. В ньому детально проаналізовано просторово-часовий розподіл забруднюючих речовин над територією України за даними супутникових спостережень і використання автоматичної системи моніторингу. У четвертому розділі описано застосування розроблених систем під час російського воєнного вторгнення на територію України.

Посилання на повний текст ...