English
Про Інститут | Наукові підрозділи | Аспірантура | Публікації | Державні закупівлі | Платні послуги
Агрометеорологічне моделювання
     
22 березня 2012 року в Українському науково-дослідному гідрометеорологічному інституті МНС України та НАН України відбувся науково-практичний семінар «Про стан та перспективи розвитку гідрометеорологічної діяльності в Україні», присвячений Всесвітньому метеорологічному дню та Всесвітньому дню водних ресурсів.

Учасники семінару: Департамент цивільного захисту МНС України, Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут, Український гідрометеорологічний центр, Центральна геофізична обсерваторія.

До участі запрошені представники Мінприроди, Міноборони, Київської міської державної адміністрації, Держводагентства, Державіаслужби, НАН України, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

Час Тема презентації Доповідачі
11:00
15 хв.
Відкриття семінару та привітання з нагоди Всесвітнього метеорологічного дня та
Всесвітнього дня водних ресурсів
Квашук В.П., директор Департаменту цивільного захисту, генерал-майор служби цивільного захисту
11:15
20 хв.
Про Стратегію розвитку гідрометеорологічної діяльності в Україні на період до 2020 року. Громовий В.О., заступник директора Департаменту – начальник управління гідрометеорології
11:35
15 хв.
Стратегія розвитку гідрометеорологічних досліджень в Українському науково-дослідному гідрометеорологічному інституті МНС України та НАН України Осадчий В.І., директор УкрНДГМІ, д.геогр.н., чл.-кор. НАН України
11:50
10 хв.
Стан та перспективи довгострокового прогнозування погоди в Україні Мартазінова В.Ф., завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди, д.ф.-м.н., професор
12:00
10 хв.
Стан та перспективи розвитку метеорологічних спостережень Швень Н.І., начальник відділу метеорології Центральної геофізичної обсерваторії, к.геогр.н.
12:10
10 хв.
Дослідження небезпечних і стихійних явищ погоди в Україні: напрями, технології, результати та перспективи Балабух В.О., завідувач відділу синоптичної метеорології, к.геогр.н.
12:20
10 хв.
Стан та перспективи використання сучасних технологій з обробки та передачі цифрової гідрометеорологічної інформації Кривобок О.А., завідувач лабораторії супутникових досліджень стану атмосфери, к.геогр.н., ст.н.с.
12:30
10 хв.
Методи аналізу та прогнозування гідрометеорологічних умов в відділі метеорологічних прогнозів Українського гідрометеорологічного центру. Форми та способи забезпечення споживачів прогностичною інформацією Голеня Н.К., заступник начальника відділу метеорологічних прогнозів УкрГМЦ,
Олійник З.Я., завідувач сектору середньострокового прогнозування УкрГМЦ
12:30
20 хв.
Обговорення виступів
12:50
30 хв.
Перерва
13:20
10 хв.
Чисельний прогноз погоди: минуле, сьогодення, майбутнє Шпиг В.М., завідувач відділу фізики атмосфери, к.геогр.н.
13:30
15 хв.
Гідрологічні дослідження в УкрНДГМІ: стан, проблеми та перспективи розвитку Горбачова Л.О., завідувач відділу гідрологічних досліджень, к.геогр.н.
13:45
15 хв.
Сучасні інформаційні технології в оперативній гідрології та науково-методичні засади моделювання зон затоплення Дніпра у м. Київ і Дністра у м. Могилів-Подільський на основі сучасної гідролого-гідродинамічної моделі Бойко В.М., начальник відділу гідрологічних прогнозів УкрГМЦ, к.геогр.н.
Железняк М.Й., завідувач відділу ІПММС НАНУ, к.ф.-м.н.
14:00
15 хв.
Основні засади розвитку системи спостережень за радіоактивним забрудненням навколишнього природного середовища на мережі гідрометеорологічної служби Войцехович О.В., завідувач відділу радіаційного моніторингу природного середовища УкрНДГМІ, к.геогр.н.
14:15
10 хв.
Морські гідрометеорологічні спостереження та дослідження: стан, проблеми та перспективи розвитку. Ільїн Ю.П., директор Морського відділення УкрНДГМІ, к.ф.-м.н., cт.н.с.
14:25
10 хв.
Стан та перспективи розвитку чисельного моделювання динамічних процесів в Азово - Чорноморському басейні Фомін В.В., завідувач лабораторії гідрології моря МВ УкрНДГМІ, д.ф.-м.н., ст.н.с.
14:35
20 хв.
Обговорення виступів
14:55
5 хв.
Закриття семінару


© УкрГМІ 2022вгору