English
Про Інститут | Наукові підрозділи | Аспірантура | Публікації | Державні закупівлі | Платні послуги | Спеціалізована рада
Агрометеорологічне моделювання
     

Оцінка радіологічних впливів війни на навколишнє природне середовище в Україні
(попередній аналіз наслідків року війни)

30 червня 2023 року в ОБСЄ (м. Відень, Австрія) відбулася робоча зустріч експертів з питань безпеки навколишнього середовища, де за присутністю послів ЄС і міжнародних організацій обговорювалися наслідки першого року російського повномасштабного вторгнення в Україну на стан безпеки довкілля. Одним із питань, які розглядалися на нараді були також попередні оцінки впливів війни на радіологічну безпеку.На фото представник УкрГМІ на міжнародній нараді - завідувач відділом радіаційного моніторингу природного середовища Олег Войцехович (другий зліва)

Фахівці відділу радіаційного моніторингу природного середовища УкрГМІ ДСНС України та НАН України брали участь у роботах з оцінки фактичних і потенційних радіологічних впливів війни на навколишнє природне середовище.

Науковці підготували коротку доповідь про основні оцінки і поточний аналіз наслідків російського вторгнення у зону відчуження ЧАЕС, оцінки стану майданчиків АЕС і об’єктів уранового виробництва, деяких об’єктів поводження із радіоактивними матеріалами, які потрапили у зону окупації, а також про стан мережі радіаційного моніторингу, який виконували протягом першого року війни. Суттєву уваги в обговоренні приділили оцінці стану і очікуваним екологічним наслідкам окупації Запорізької АЕС.

В процесі вивчення наслідків вторгнення російських військ і військових дій у зонах розташування радіаційно-небезпечних об'єктів на території України щодо ядерної безпеки та розвитку радіаційної обстановки використовувалися всі доступні національні і міжнародні дані, а також виконано їх аналіз; проаналізовано фактичні дані про стан мереж спостережень і аналітичних лабораторій; визначено потенційні завдання, які мають вирішуватися на етапах подальшого розвитку ситуацій і після завершення військових дій.

Презентація додається за посиланням.

© УкрГМІ 2022вгору