English
Про Інститут | Наукові підрозділи | Аспірантура | Публікації | Державні закупівлі | Платні послуги
Агрометеорологічне моделювання
     

Рентгенфлуорисцентний спектрометр EDX-8100 (SHIMADZU, Japan)

З 21 лютого 2020 року УкрГМІ розширив свої аналітичні можливості новим обладнанням – енергодисперсійним рентгенфлуорисцентним спектрометром EDX-8100 (SHIMADZU, Japan). Спектрометр був отриманий в рамках проекту «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивного забруднених територій» що фінансується державною програмою «Наукове і науково-технічне партнерство для сталого розвитку» (SATREPS) під управлінням Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) і науково-технічного агентства (JST).

Енергодисперсійний рентгенфлуорисцентний спектрометр EDX-8100 дає можливість для проведення якісного та кількісного елементного аналізу зразків за допомогою характеристичного рентгенівського флуоресцентного випромінювання. Комплектація даного спектрометру з системою продувки гелієм дозволяє неруйнівний аналіз різних типів зразків: металеві сплави, пластмаси, ґрунти, гірські породи, аерозольні випадіння, біологічні зразки (за умови спеціальної пробопідготовки) та навіть зразки води. Елементи, що досліджуються даним спектрометром: від вуглецю (Z = 6) до урану (Z = 92).

Повна специфікація EDX-8100 доступна за цим посиланням ...

Спектрометр встановлений у відділі радіаційного моніторингу природного середовища. За інформацією та питаннями звертайтесь до оператора, наукового співробітника відділу РМПС – Кориченського Кирила Олександровича (korychenskyi@gmail.com).

© УкрГМІ 2022вгору