English
Про Інститут | Наукові підрозділи | Аспірантура | Публікації | Державні закупівлі | Платні послуги
Агрометеорологічне моделювання
     


Прес-релізи

ЗМІ про нас
Фотоінформація
Засідання прес-клубу з нагоди 90-річчя з дня заснування гідрометеорологічної служби України
Національна виставка «Барвиста Україна»

Прес-реліз

19 листопада 2011 року виповнюється 90 років з дня заснування гідрометеорологічної служби України. З цієї нагоди 15 листопада в Українському науково-дослідному гідрометеорологічному інституті МНС України і НАН України (УкрНДГМІ) відбулося засідання прес-клубу для представників ЗМІ.

Заступник директора Департаменту цивільного захисту, 
начальник Управління гідрометеорології МНС України В.О. Громовий Заступник директора Департаменту цивільного захисту, начальник Управління гідрометеорології МНС України В.О. Громовий ознайомив учасників засідання з багатою історією вітчизняної гідрометеорології та структурою і напрямами діяльності гідрометеорологічної служби нашої країни.

Директор Центральної геофізичної обсерваторії МНС України О.О. КосовецьДиректор Центральної геофізичної обсерваторії МНС України О.О. Косовець розповів журналістам про систему збору оперативних даних та обробки інформації, що надходить з усіх регіонів країни.


Директор УкрНДГМІ В.І. ОсадчийДиректор УкрНДГМІ В.І. Осадчий презентував новітні інноваційні технології прогнозування та активного впливу на гідрометеорологічні процеси, що були розроблені в інституті, та готові до впровадження. Він наголосив на необхідності фінансової підтримки з боку уряду та різних установ, зацікавлених в застосуванні елементів прогнозування. Впровадження технологій прогнозування зокрема дозволить значною мірою зменшити катастрофічні наслідки повеней, градобиття, злив, штормів на Чорному і Азовському морях, дасть відчутний економічний ефект внаслідок збільшення урожайності сільськогосподарської продукції за рахунок додаткових штучних дощів. Володимир Іванович також розповів учасникам засідання про результати Міжнародної конференції «Проблеми адаптації до змін клімату «ПАИК-2011», що проходила в Москві 7-9 листопада 2011 року, і про те, що відбувається в нашій країні в контексті адаптації до кліматичних змін.

Після відповідей на запитання журналістів і відвідання лабораторій інституту учасники засідання мали можливість поспілкуватися у неформальній обстановці.© УкрГМІ 2022вгору