Головне зображенняУкрГМІ
Головна
Наші остання діяльність
Міжнародний проєкт
Міжнародний проєкт

Кліматичні посухи та повені: вплив на довкілля та сільське господарство в Україні та Техасі

Climate-induced drought or flood and its impact on the environment and agriculture production in Ukraine and Texas

  • Термін реалізації проєкту – 2023-2025 рр.

Міжнародні партнери:

Texas A&M AgriLife Research, USA

Financing: International Business Machine Corp., IBM, USA

У цій роботі використовується технологія, розроблена у співпраці з IBM в рамках програми "IBM Sustainability Accelerator".


Головна мета проєкту

Розроблення ефективної системи у вигляді технічних веб-додатків для оцінки повеней та посух, яка включає інтеграцію передових інструментів і технологій для гідрологічного моделювання, оцінки стійкості, а також методів машинного навчання та штучного інтелекту для отримання надійної інформації для завчасного планування та забезпечення готовності до стихійних лих.

Загальні цілі проєкту

  • Розробка прототипу системи зв'язку між HAWQS та IBM Geolab
  • Розробка веб-системи оцінки повеней та посух для Техасу та України
  • Оцінка впливу зміни клімату на виробництво продуктів харчування у звичайних (Техас) та постраждалих від війни (Україна) районах.


18 вересня 2023 року платформи «Land & Water» та «AgroStats» були показані на міжнародному заході «Штучний інтелект для прискорення прогресу в досягненні Цілей сталого розвитку», що проходив у межах 78 Генеральної Асамблеї ООН. Дані застосунки сприяють досягненню низки задекларованих ООН Цілей сталого розвитку (ЦСР): ЦСР 2 – Zero Hunger (Подолання голоду), ЦСР 6 – Clean water and Sanitation (Чиста вода та належні санітарні умови) та ЦСР 13 – Climate action (Боротьба зі зміною клімату). Від тепер кожна зацікавлена особа, екологічні експерти, фермери, органи влади зможуть отримати інформацію щодо прогнозування посух, управління водними ресурсами, статистики сільського господарства України. Актуальність вище перерахованих питань загострена війною росії проти України з постійним руйнуванням критично важливої інфраструктури країни.


  • Відео презентації на Генасамблеї ООН тут →
  • Буклет тут →